Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

قطعات تشکیل دهنده کارواش بخار چیست؟

قطعات تشکیل دهنده کارواش بخار

قطعات کارواش بخار که به نام‌­های بخارشوی صنعتی، دیگ بخار، نانو بخارشور یا کارواش نانو نیز شناخته می­‌شود با کیفیت‌های مختلف در قالب برندهای متنوع در بازار موجود است.

این قطعات کارواش بخار در کیفیت نهایی، ایمنی و طول عمر دستگاه تأثیر بالایی دارد، بنابراین اطلاع و آگاهی از آنها می‌­تواند به شما در یک خرید مطمئن کمک کند.

با این مقاله همراه باشید تا بیشتر با کارواش بخار و اجزای آن آشنا شویم و وظایف هر کدام را بشناسیم.

قطعات تشکیل ­دهنده کارواش بخار

– لِوِل کنترل کارواش بخار

با کاهش میزان آب دستگاه، لول کنترل دستور به آب کشی کردن می­‌دهد و وقتی به حد کافی رسید، دستور توقف را صادر می‌کند. این قطعه با برندهای مختلف در بازار است که نقش اصلی آن کنترل میزان آب و بخار در دستگاه است.

– دانفوس یا پِرِشِر سوئیچ

اگر حین کار فشار افزایش پیدا کند، این قطعه دستور توقف می­‌دهد. دستگا­ه­‌های ایده‌­آل، از دو پرشر استفاده می­‌کنند تا زمان‌هایی که پرشر اول کار نکرد، پرشر دوم فعال شود.

– سوپاپ اطمینان دیگ بخار

سوپاپ اطمینان به عنوان بخش مکانیکی و یکی از قطعات کارواش بخار، اگر بخش­‌های الکتریکی عمل نکردند وارد عمل می‌شود. در واقع در مواقع ضروری، باز می‌­شود تا فشار را کاهش ­دهد.

– آلیاژ کارواش بخار

کیفیت و ایمنی دستگاه با یکی از قطعات کارواش بخار به نام آلیاژ آن تأمین خواهد شد. اگر حین کار انفجاری رخ دهد و آلیاژ نیز از نوع معمولی باشد، ترکش نیز پرتاب می­‌شود، در حالی که با آلیاژهای با کیفیت، در صورت انفجار حادثه‌­ای رخ نمی‌­دهد و تنها بخارات دستگاه خارج خواهد شد.

– سنسور اگزوز

با کاهش آب در دیگ بخار، دمای خروجی افزایش پیدا می‌­کند و در صورتی که پرشر و لول کنترل وارد عمل نشوند، سنسور اگزوز نیز افزایش دما را حس می­‌کند و دستور توقف می­‌دهد.

– شیر گاز

شیرگاز باید مقاومت بالایی در برابر فشار بالا داشته باشد. دستگا­ه‌های با کیفیت دو مدل شیر دارند:

  1. مخصوص بخار
  2. شیر گازی معمولی

کاربرد دو مدل شیر با هم، ایمنی دستگاه را افزایش می‌­دهد.

– آب نما

دو نوع آب نما وجود دارد:

  1. لوله معمولی ساده
  2. مغناطیسی پیشرفته
  • پمپ آب

منبعی است که برای ذخیره آب و نهایتاً ارسال برای تولید بخار است. نکته‌­ای که وجود دارد، این است که تمام اتصالات برای بخار باید تعبیه شوند تا دیرتر دچار خرابی بشوند.

خروجی‌ها

معمولاً یک دستگاه استاندارد چهار خروجی دارد که:

  1. سه خروجی بخار مرطوب و یک خروجی بخار خشک،
  2. یا دو خروجی بخار مرطوب و دو خروجی بخار خشک
  3. دیگر حالت­‌های مختلف که متناسب با مشتری تغییراتی ایجاد خواهد شد.

کارواش بخار چگونه کار می‌­کند؟

در درجه اول باید آب دستگاه به کمک مخزنی تأمین شود، که مخزن آب معمولاً توسط کاربر معین خواهد شد. معمولاً مخازن 100 لیتری مناسب هستند، به این صورت که آن را به کارواش بخار متصل می­‌کنند.

دستگاه با توجه به توانی که دارد، آب مورد نیاز را از مخزن برمی‌­دارد و متوقف می­‌شود. در ادامه به کمک راه‌­اندازی مشعل، آب‌ها بخار خواهند شد.

با تولید بخار دستگاه متوقف می­‌شود یا به عبارتی به طور کامل خاموش خواهد شد. کاربر می‌­تواند آغاز به کار کند. چنانچه بخار آب، کاهش یابد مشعل روشن می­‌شود تا بخار تولید کند.

هم­چنین اگر با طولانی شدن فعالیت، میزان آب نیز اگر آب کم شد، باید پمپ دوباره مجدداً شروع به کار کند و آب لازم را از مخزن دریافت کند.

با توجه به اجزایی که در بالا توضیح دادیمِ جزئیات فرآیند و کارکرد دستگاه را بهتر می‌­توانید برای خودتان تحلیل کنید.

کارواش بخار با تضمین کیفیت قطعات را از خزر منبع بندر بخواهید

اگر تا به اینجا با ما همراه بوده‌­اید متوجه شده‌­اید که تأثیر کیفیت قطعات به کار رفته در ایمنی دستگاه بسیار بالاست و سهل‌انگاری در این مورد برای پرداخت هزینه کمتر می­‌تواند خسارات جبران ­ناپذیری بر جای بگذارد.

بنابراین باید دستگاه و یا تجهیزات مورد نیاز آن از جای معتبر تهیه شود. شرکت تولیدی صنعتی “خزر منبع بندر” در زمینه تولید انواع مخازن تأسیساتی است.

تنوع محصولات و تولیدات با کیفیت، تعهد به مشتری، ارائه مشاوره، حمل رایگان و خدمات پس از فروش به خریداران نیز از مزایای این مجموعه است و به اطمینان خاطر مشتریان کمک می‌­کند.

کافی است با شماره 32857111-013 تماس بگیرید و یا به سایت khazarmanba.com مراجعه کنید.

جهت سفارش و خرید مخزن آب روی لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 4 =