Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

کیفیت دستگاه کارواش بخار را چگونه ارزیابی کنیم؟

ارزیابی دستگاه کارواش بخار

دستگاه کارواش بخار برای شستشو به کار می‌­رود و همان طور که می­‌دانید با برندهای داخلی و خارجی مختلف در بازار موجود است، اما با توجه با استفاده مداوم از آن در صنایع مختلف، کیفیت بسیار مهم است.

تضمین کیفیت برای مشتری، هزینه­‌های زیادی را حذف خواهد کرد. بنابراین اطلاع از راه‌­هایی که ما را از کیفیت و کارایی کارواش بخار مطمئن کند، بسیار ضروری است.

با این مقاله همراه باشید تا راهکارهایی برای تشخیص کیفیت و میزان تناسب آن با قیمت کارواش بخار را یاد بگیریم.

کیفیت دستگاه کارواش بخار به چه عواملی بستگی دارد؟

کیفیت و کارایی دستگاه کارواش بخار به خصوص از نوع صنعتی  به عوامل زیر بستگی دارد:

  1. تعداد و کیفیت ساخت لوله‌های آتش‌خوار
  2. کیفیت بدنه (نوع آلیاژ به کار رفته و قطر ورق‌های آن)
  3. نوع قطعات موجود: لول کنترل، شیرهای گاز، پِرِشِر سوئیچ، سوپاپ اطمینان، پمپ آب، نشانگر آب و سنسور اگزوز
  4. استانداردهای کسب شده هر کدام از قطعات
  5. بیمه
  6. ظرفیت به لیتر و کیلو بخار
  7. تجهیزات جانبی

ازریابی کیفیت دستگاه کارواش بخار

با بررسی هر کدام از عوامل ذکر شده در بالا، کیفیت را ارزیابی خواهیم کرد:

تعداد و کیفیت ساخت لوله­‌های آتش‌خوار

تولید بخار با انتقال حرارت از طریق این لوله‌­ها است. حرارت داخلی آنها 800 درجه سانتی‌گراد و بیرون آنها آب است که در اثر حرارت به بخار تبدیل می­‌شود.

کیفیت این لوله‌ها تأثیرگذارترین عامل در تعیین قیمت دستگاه کارواش بخار است. با روشن شدن مشعل حرارت از این لوله­‌ها به انتهای لوله می‌­رود و برمی­‌گردد که سه بار تکرار می­‌شود. به هر رفت و برگشت یک “پاس” می­‌گویند.

طبق استاندارد جهانی یک دیگ باید سه پاس انجام دهد و در نهایت از اگزوز خارج شود تا اصل حرارت مشعل به آب منتقل گردد و انرژی کمتری تلف شود.

اگر تعداد لوله‌ها کمتر باشد، تعداد پاس کاهش می­‌یابد، در نتیجه زمان آماده سازی بخار در دستگاه دوبرابر خواهد شد که انرژی زیادی تلف می­‌شود.

کیفیت بدنه و آلیاژ به کار رفته و قطر ورق‌ها

کیفیت و ایمنی دستگاه به آلیاژ و قطر ورق‌های بکار رفته بستگی دارد، زیرا مقدار زیاد بخار با فشار بالا، کیفیت زیادی برای اطمینان از توانایی آن برای تحمل این فشار را می‌طلبد.

بنابراین اگر دیگ بخار منفجر شود و ورق آلیاژ معمولی باشد، ترکش نیز خواهد بود، اما با آلیاژ با کیفیت و ورق مورد تایید بیمه، فقط ورق پاره و بخار خارج می­‌گردد.

کیفیت اجزا کارواش بخار

اجزایی مثل لول کنترل، شیرهای گاز، پِرِشِر سوئیچ، سوپاپ اطمینان، پمپ آب، نشانگر آب و سنسور اگزوز در کیفیت و قیمت تمام شده دستگاه کارواش بخار بسیار موثر است.

در مقاله “کارواش بخار از چه قطعاتی تشکیل شده است؟” به تفصیل راجع به هر کدام از قطعات نام برده و اهمیت آنها در کیفیت دستگاه توضیح داده­‌ایم.

استانداردهای کسب شده

استاندارهایی که هر دستگاه کسب می­‌کند، در تعیین ایمنی و کیفیت را اثر گذار است. این استانداردها از طرف بیمه و با توجه به کیفیت و کمیت قطعات به کار برده شده در دستگاه تعیین می­‌شود.

بیمه

دستگاه کارواش بخار یا بخارشوی صنعتی بیشتر برای کارواش ماشین و شستشو در دیگر صنایع است که با توجه به استفاده مداوم از آن، نقش مهمی در آن کسب‌وکار دارد.

بنابراین باید ریسک حاصل از استفاده مداوم از این دستگاه طی سال‌ها، کاهش یابد، که تنها با بیمه شدن بیمه شدن کل دستگاه تامین می­‌شود.

با بیمه کردن کل دستگاه و کیفیت و ایمنی آن تضمین می­‌شود و در صورت وقوع هر حادثه‌­ای نیز تحت بیمه قرار دارد که بسیار منفعت خواهد داشت.

ظرفیت به لیتر و کیلو بخار

ظرفیت دستگاه و میزان بخار تولیدی آن هم در کارایی و هم قیمت تأثیرگذار است. برای مثال دیگ بخار با ظرفیت 250 لیتر تنها 100 یا 150 کیلوبخار خروجی دارد.

این در حالی است که بسیاری از افراد تفاوت ظرفیت به لیتر با ظرفیت خروجی بخار را نمی‌دانند. بنابراین باید توجه کنید که عواملی مانند:

  • ظرفیت و اندازه دستگاه،
  • تعداد لوله‌های آتش خوار
  • نحوه قرارگیری و تعبیه آنها در دیگ بخار

روی ظرفیت بخار نهایی دستگاه تاثیر گذار است.

تجهیزات جانبی

دیگر عامل تأثیر گذار بر کیفیت و قیمت دستگاه کارواش بخار تعداد خروجی‌های دستگاه که باید متناسب با میزان ظرفیت لیتری و بخاری دستگاه باشد، و نیز تجهیزاتی مانند شلنگ و لانس و شیر برقی و … است.

بسیاری از دستگاه­­‌های کارواش بخار فاقد این تجهیزات هستند و با قیمت پایین­‌تری به فروش می­‌رسند. در ضمن بهتر است بدانید وقتی یک دستگاه چهار خروجی دارد، می‌­تواند حالت های مختلف داشته باشد که بنا به درخواست و نیازمندی مشتری تغییرپذیر است، زیرا هردو نوع خروجی از یک مخزن است.

خزر منبع بندر؛ ضامن کیفیت و ایمنی دستگاه

همان‌طور که متوجه شدید عوامل زیادی بر کیفیت و قیمت دستگاه اثرگذار است که با توجه به کاربرد مداوم دستگاه کارواش بخار، بهتر است کیفیت فدای کمیت نشود.

بنابراین باید دستگاه و یا تجهیزات آن از جای معتبر تهیه شود. شرکت تولیدی صنعتی “خزر منبع بندر” در زمینه تولید انواع مخازن تأسیساتی است که با اطمینان خاطر مشتریان کمک می­کند.

کافی است با شماره 32857111-013 تماس بگیرید و یا به سایت khazarmanba.com مراجعه کنید.

 

جهت سفارش و خرید مخزن آب روی لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − ده =