Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

استفاده از کارواش بخار برای شستشوی هواپیما

شستشوی هواپیما با کارواش بخار

هواپیماها مثل تمام وسایل نقلیه نیاز به شستشو دارند که برای شستن آنها از روش های مختلفی استفاده می شود، یکی از آنها شستشو با کارواش بخار است.

البته نحوه شستشو با توجه به ابعادی که دارد کمی متفاوت است و سخت تر خواهد بود. شاید این سوال برایتان مطرح شود که اصلاً هواپیما به شستشو احتیاج دارد یا خیر؟

بله، زیرا آنها نیز مانند دیگر وسایل نقلیه در معرض انواع آلودگی ها مانند بارش باران در هوای آلوده، یا باقی ماندن فضولات پرندگان و … قرار می گیرند.

از طرفی کسانی که این وسیله را برای سفر انتخاب می کنند و هزینه زیادتری هم پرداخت می کنند، به اهمیت و نظافت داخل و خارج آن اهمیت می دهند. شستشوی هواپیما نیز نکات خودش را دارد که باید به آن توجه شود.

محدودیت های شستشو و نظافت هواپیما

برای شستشوی هواپیما با کارواش بخار از ضدعفونی کننده ها یا تمیز کننده های چند منظوره استفاده می شود، اما از آنجایی که ماهیت آنها شیمیایی است، می تواند به سطوح، بدنه و قطعات هواپیما آسیب برساند و حتی در کارکرد آنها تاثیر منفی داشته باشند.

شستشوی هواپیما با کارواش بخار

بنابراین قبل از هر اقدامی، مهندسان اپراتور هواپیما، مواد و محصولاتی که برای شستشو استفاده می شود را بررسی می کنند تا تأیید شوند، زیرا بدنه هواپیما در معرض آلودگی های مختلف است، مانند:

  • گرد و غبار،
  • قطرات باران،
  • فضولات پرندگان،
  • روغن نشت کرده از فلپ ها،
  • و …

نکته حائز اهمیت این است که شستشوی هواپیما تنها به دلیل زیبایی ظاهری نیست، بلکه بر کاهش مصرف سوخت هواپیما تأثیر می گذارد، از طرفی باید مراقب بود تا در هنگام شستشوی بخش های حساس با کارواش بخار، مثل سنسورها و فلپ ها آسیب نبینند.

موضوع مهم تر اینکه امروزه کشور ما با بحران کمبود آب رو به رو است و صرف آب زیاد برای شستن هواپیما مقرون به صرفه نیست. پس بهترین راهکار استفاده از کارواش بخار خواهد بود.

با این کار هم از اتلاف آب و انرژی جلوگیری می شود و هم میزان مصرف مواد شوینده و شیمیایی کاهش پیدا می کند.

کارواش بخار؛ یک روش مناسب برای شستشوی هواپیما

با توجه به مشکلاتی که ذکر شد، باید روشی انتخاب شود که بیشترین تأثیر را در از بین بردن آلودگی ها داشته باشد.

دستگاه کارواش بخار یکی از روش هایی است که برای شستشوی سطح داخلی و خارجی هواپیما است و مشکلات هزینه و باکتری زدایی و یخ زدگی و بوزدایی و… را نیز برطرف می کند.

این دستگاه برای نظافت فضای داخل هواپیما هم به کار می آید.

چگونگی شستشوی داخل هواپیما با کارواش بخار

منظور از قسمت های داخل هواپیما، صندلی ها، کفپوش، سقف، توالت و موتور هواپیما است که وقتی با کارواش بخار شسته شوند، هیچ گونه رطوبتی روی سطح باقی نمی ماند و کاملاً تمیز می شود.

از طرفی با این روش در زمان شما هم صرفه جویی می شود. علاوه بر آن با بخار، فضا و وسایل بوزدایی می شوند، بویی که ممکن است ناشی از تجمع مسافران برای چند ساعت باشد.

شستشو با کارواش بخار به گونه ای است که بدون کمترین آسیبی به بدنه هواپیما بزند آن را تمیز می کند و باعث براق شدن بدنه آن می شود، همچنین برای یخ زدایی اجزا در زمستان هم از بخار استفاده کرد.

چگونه؟ زیرا بخار تولید شده از کارواش بخار با حرارت و فشار بالایی که دارد، انواع آلودگی ها و کثیفی ها را از بدنه هواپیما پاک می کند.

شستشوی هواپیما با کارواش بخار

کاربردهای کارواش بخار

شستشو و نظافت سطوح ،یکی از مهم ترین کاربرد های کارواش بخار است. از همه مهم تر این دستگاه، وزن کمی دارد و امکان جابجایی آسان آن، در حین کار، کاربری آن را آسان تر می کند. بنابراین:

  • امکان بخاردهی از فاصله دور هم وجود دارد، پس می توان قسمت های مختلف را به راحتی شست.
  • کارواش بخار برای فضاهای شلوغ و کوچک هم به راحتی قابلیت استفاده دارد.
  • همچنین این دستگاه با امنیت بالا و صدای کمی که دارد، امکان استفاده از آن را در هر محیطی به شما می دهد.
  • به راحتی می توانید این دستگاه را در هر محیطی جا به جا کنید و انتقال دهید و از بخار آن برای نظافت استفاده کنید.
  • کار با این دستگاه بسیار ساده و آسان است و اپراتور به راحتی می تواند از آن استفاده کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 4 =