بائوباب درختی که دارای منبع آب است

ذخیره سازی آب تنها برای انسان ها نیست بلکه گیاهان و درختان نیز نیاز به ذخیره سازی آب دارند تا در زمان کم آبی و قطعی آب از آب ذخیره شده در تنه خود استفاده کند شاید برای شما جالب باشد که بدانید درخت بائوباب یکی از انواع درخت هایی می باشد که می تواند آب را در حجم بسیار زیادی ذخیره نماید.

درخت بائوباب

درخت بائوباب دارای ظاهری بسیار عجیب می باشد که معمولاً در فصل های پر باران می تواند حجم بسیار زیادی از آب را در داخل تنه خود ذخیره کند.

درخت بائوباب می‌تواند ۱۲۰ هزار لیتر آب را در داخل تنه خود به‌خوبی ذخیره کند توجه داشته باشید که شما اگر تنه درخت بائوباب را به ضخامت کافی سوراخ ایجاد کنید از داخل آن آب بیرون می آید درست مانند یک مخزن آب.

در نظر داشته باشید که درخت بائوباب در فصل های خشک درصد بسیار کمی از آبی که در داخل تنه خود ذخیره کرده است را استفاده می کند که زنده نگه داشتن خود و برگ های سبز و همچنین رویش برگ های جدید به وجود می آید. در نظر داشته باشید که این آب موجود در تنه درخت بائوباب به هیچ عنوان برای جوانه زدن و رشد استفاده نمی شود.

بهتر است بدانید که درخت های بائوباب بیشتر در ماداگاسکار و آفریقا وجود دارد.

این درخت بسیار عجیب معمولاً قطر 7 متر می‌باشد و در برخی موارد تا ۱۱ متر نیز گزارش شده است بلندی درخت بائوباب نیز ۷ متر الی 30 متر می باشد توجه داشته باشید که این درخت میوه هایش اندازه نارگیل می باشد که کامل پر از تخم و بذر گیاه است و میوه های ترش و شیرین دارد توجه داشته باشید که می توان از پوست این درخت برای بافت پارچه استفاده کرد.
اگر تنه درخت باب خالی باشند به راحتی ۴۰ نفر می توانند به عنوان پناهگاه در داخل آن پناه بگیرند و نکته مهم اینکه برگ ها و میوه های این درخت جالب دارای خواص دارویی نیز می باشند و عمر این درخت معمولاً بیشتر از هزار سال می باشد مناطق آفریقا معمولاً از تنه های درخت با برای ساختن کافی شاپ خانه و غیره استفاده می‌کنند و بگونه این درخت اعجاب انگیز می نب/8520اشد که آفریقاییان از آن برای درمان بسیاری از بیماری‌های خود استفاده می‌کنند.

درخت بائوباب که به نام آدانسونیا نیز معروف است ۸ گونه دارد که معمولاً ۶ گونه این درخت در ماداگاسکار می باشد و دو گونه دیگر برای استرالیا و شبه جزیره عربستان می باشد.
توجه داشته باشید تنها ما انسان ها نیاز به ذخیره آب نداریم گیاهان نیز نیاز به ذخیره آب دارند تا در زمانی که دچار کم آبی یا قطعی آب شدند از آب ذخیره خود استفاده کنند که یکی از درخت های معروف و برتر که می تواند آب را بسیار زیاد در داخل تنه خود ذخیره کند درخت بائوباب می باشد که به عنوان درخت منبع آب در بین مردم شناخته شده است.
ما انسان ها نیز باید از مخازن برای ذخیره آب استفاده کنیم چرا که کشور ایران یکی از کشور هایی می باشد دچار خشک سالی شده در بعضی مناطق بسیار مشکل کم آبی وجود دارد که به شما پیشنهاد می کنیم حتما از مخازن ذخیره آب استفاده کنید تا بتوانید در زمان قطعی آب مشکل آب نداشته باشید.

البته شما می توانید مخازن آب را در جنس های مختلف و هم چنین در ابعاد مختلف تهیه و استفاده نمایید و باید در نظر داشته باشید که باتوجه به حجم آب مورد استفاده خریداری می کنید باید با توجه به شرایط محیطی شما و کاربرد مورد استفاده شما تهیه و استفاده کنید مثلاً اگر برای آب مورد نیاز خود می خواهید مخازن تهیه کنید پیشنهاد ما به شما مخازن پلی اتیلنی می باشد که می توانید در ابعاد مختلف سفارش دهید و در نظر داشته باشید به خوبی از این مخازن نگهداری کنید آب موجود در داخل مخزن همان گونه با کیفیتی که قرار است به شما تحویل داده شود.

البته اگر انتخاب مخزن مورد نیاز دجار مشکل شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید تا بهترین مخزن ذخیره سازی آب مورد نیاز شما به راحتی و به طور کارشناسانه شما را راهنمایی کنند.

جهت سفارش و خرید مخزن آب روی لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *